Olsztyn dla dzieci – w wakacje można uczyć się poprzez zabawę

Propozycja Akademii Nauki

Olsztyn dla dzieci to wiele propozycji kolonii i półkolonii, w ramach których dzieci mogą aktywnie spędzić czas na łonie natury, rozwiązywać zagadki logiczne czy zdobywać kolejne sprawności. Wszystkie zabawy są bardzo atrakcyjne i osadzone w ramach określonej tematyki. Ciekawą propozycję przedstawia Akademia Nauki z Olsztyna.

Kolonie dla dzieci Olsztyn – udany wypoczynek niedaleko Olsztyna

Warmia i Mazury to piękne tereny. Trudno więc nie skorzystać z ich uroków, zwłaszcza w wakacje. Nad jeziorem Maróz odbywa się Czarodziejska Akademia. Dzieci mogą wcielić się w poszukiwaczy drzewa elfów, a wieczorem rozświetlać ciemność świetlikami. Dzieci mogą poznać zwyczaje wróżek Marózek. Dzień Ogra pozwala wcielić się w te stworzenia, pójść na leśną wyprawę, w czasie której rozwiną umiejętności orientacji w terenie czy stanąć do turnieju siłaczy, czyli zdrowej rywalizacji i jednocześnie świetnej zabawy. Jeśli jest magia, to nie może zabraknąć również umiejętności żonglowania. Każde dziecko nauczy się żonglować i poprawi przy tym swoją koncentrację i koordynację ruchową.

Kolonie dla dzieci Olsztyn – obóz detektywistyczny

Kolejnym miejscem, jakie dzieci mogą odwiedzić razem z Akademią Nauki jest gospodarstwo w Janczarach, nad jeziorem Wadąg. Odbywają się one pod tytułem: „Sherlock Holmes i zaginione kryształy”. Dzieci szukają legendarnego skarbu, który ma tu być ukryty, czyli kryształów wyprodukowanych w Austrii dla królów i władców tego świata, które zaginęły na tym terenie. Wszystkie kolonie dzięki starannemu przygotowaniu tematyki, rekwizytów i atrakcji są dla dzieci niczym kraina baśni, w której mogą uczestniczyć. Poza poszukiwaniem skarbu i rozwiązywaniem przy tym logicznych zagadek, dzieci mogą skorzystać z niewątpliwych uroków tego rejonu. Kąpieli w jeziorze pod okiem ratownika, a także w przypadku ośrodku w Janczarach również nauki jazdy konnej.

Kolonie dla dzieci Olsztyn – surwiwal w mazurskich lasach

Propozycją dla odważnych dzieci, które lubią wyzwania na świeżym powietrzu są kolonie surwiwalowe, organizowane przez Akademię Nauki w Olsztynie. Do dyspozycji dzieci jest ośrodek „Almatur” w Nowej Kaletce nad jeziorem Gil. To tu dzieci śpią i zbierają energię do czekających je kolejnego dnia wyzwań, a tych jest wiele. Dzieci mogą nauczyć się budowania szałasu, krzesania ognia, a także orientacji w lesie, słowem wszystkiego co potrzebne jest miłośnikom surwiwalu. Oczywiście poza zdobywaniem kolejnych sprawności dzieci do dyspozycji mają również plażę czy boiska do gry w piłkę. Ponadto w ramach surwiwalowych umiejętności dzieci mogą również wybrać się na ryby nad jezioro, aby samodzielnie złowić ryby, na przygotowaną wcześniej wędkę. W lesie dzieci nauczą się także rozpoznawać tropy zwierząt. Na każdych koloniach bardzo ważne będzie również umiejętne posługiwanie się mapą i kompasem. To cenna, nieco zapomniana umiejętność w świecie, który opanowały komórki z GPS. Dzieci poznają również różnorodne gry skautów amerykańskich. Będą miały również okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych wędzenia ryb, a także sporządzania pizzy według własnego przepisu. Takie zajęcia rzecz jasna kończą się degustacją oraz satysfakcją, że samodzielnie przyrządziło się posiłek.

Na koloniach nie brakuje również warsztatów z technik zapamiętywania, które odbywają się przez cały rok w Akademii Nauki. Wieczorami dzieci mają również okazję posłuchać wielu ciekawych historii z dreszczykiem.

Author: Michał