Dwujęzyczna Niepubliczna
Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma HumboldtaAktualności
Akcja "Grosz do grosza"

19.10.2016
Drodzy Rodzice
Nasza szkoła bierze udział w akcji "GROSZ DO GROSZA", która jest przeprowadzana w ramach programu "Dzwonek na obiad" w roku szkolnym 2016/2017. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jeśli macie Państwo niepotrzebne grosiki prosimy przynieść je do szkoły i wrzucić do oznakowanych słoików, które są rozstawione na terenie naszej szkoły. Do słoików należy wrzucać pieniążki o nominałach od 1gr do 5 zł lub więcej.

Termin zbiórki upływa z dniem 23 października 2016 roku. Całkowity dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wykupienie obiadów dzieciom zgłoszonym do programu "Dzwonek na obiad" we wszystkich typach szkół na terenie całego kraju.

Serdecznie dziękujemy za każdy grosik

Grono pedagogiczne i dyrekcjaAIESEC

18.10.2016
Drodzy Rodzice
W miesiącu październiku gościmy w naszej szkole studentów jednejz największych organizacji studenckich AIESEC. Jest to międzynarodowy program praktyk zagranicznych skierowany do młodych ludzi, którzy chcą zdobyć profesjonalne doświadczenie w wielokulturowym środowisku.

Głównym założeniem organizacji AIESEC jest zwiększenie zrozumienia kulturowego i współpracy międzynarodowej, jej uczestnikami jest blisko 800 uniwersytetów i uczelni wyższych z ponad 80 krajów, w tym z Polski. Nasi uczniowe mają niepowtarzalną okazję do rozwoju swoich umiejętności językowych, poznania kultury i obyczajów takich krajów, jak Sri Lanka, Meksyk i Indonezji.

Grono pedagogiczne i dyrekcjaOgólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon"

19.04.2016
W dniach 07-09 marca 2016 roku w naszej szkole została przeprowadzona zimowa sesja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego ”Leon”.
Przez trzy dni, codziennie rano w godz. 8:00 – 8:45 uczniowie Szkoły Humboldta rozwiązywali testy przedmiotowe z j. angielskiego, sprawności zintegrowanych oraz matematyki. Dzieciaki przystąpiły do testów z charakterystycznym dla siebie optymizmem i zaangażowaniem, a jeśli któreś z nich było zdenerwowane lub niepewne to absolutnie nie dało tego po sobie poznać. Pani Justyna – wychowawca kl. I i koordynator konkursu jest dobrej myśli.
Konkurs skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski i miał na celu nie tylko sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów, ale także zachęcenie ich do dalszej pracy i nauki, a dzięki przyjaznej formie testów, do aktywnego udziału w innych konkursach przedmiotowych.

Trzymamy mocno kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.Międzynarodowy Dzień Teatru

18.04.2016
W środę 6 kwietnia uczniowie udali do do Miejskiego Centrum Kultury na 55 obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, gdzie prezentowały się różne formacje i grupy taneczno - teatralne. Mimo dość poważnego repertuaru nasze dzieciaki poczuły "ducha teatru" i dały się przenieść w niesamowity świat magii i wzruszeń...Przegląd Teatrów w języku angielskim

04.03.2016
Drodzy Rodzice!

Uczniowie klasy I i II będą reprezentować naszą szkołę w X Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów w Języku Angielskim, który odbędzie się 14 marca 2016 roku w godz. 10:00 – 14:30 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach przy ul. Ściegiennego 2.

Dzieci zaprezentują się w przedstawieniu pt. „The Bremen Town Musicians” („Muzykanci z Bremy”), krótkiej bajce o zwierzątkach domowych, które szukają drogi do miasta Brema i sposobu na życie, po tym jak pozbyto się ich po latach wysługi.

Celem konkursu jest prezentacja nabytych umiejętności językowych, recytatorskich i aktorskich naszych uczniów oraz kształtowania umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych. Udział w przeglądzie jest bezpłatny.Projekt "Pora na pomidora"

10.11.2015
W piątek 6 listopada w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców" nasza szkoła wzięła udział w konkursie pn. "Pora na pomidora Edycja V". Kampania ma za zadanie przypomnieć rodzicom i ich pociechom, jak zadbać o właściwy sposób odżywiania dzieci oraz młodzieży i przekonać ich do regularnego jedzenia polskich warzyw i owoców, które są cennym źródłem witamin i minerałów. W tym dniu zwróciliśmy szczególną uwagę na ich rolę w diecie dzieci i dorosłych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Uczniowie klasy I i II sporządzili według własnej receptury zdrowy sok warzywno-owocowy, który dodał wszystkim energii i zdrowia na nadchodzące jesienne dni. W tym celu uczniowie wykorzystali warzywa oraz owoce rosnące w naszym kraju. Oto krótka fotorelacja z wydarzenia:

Rozpoczęcie roku szkolnego

27.08.2015
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w dniu 1 września 2015 (wtorek) o godzinie 09:30 w sali konferencyjnej na IV piętrze budynku Szkoły (PARK BIZNESU). Po uroczystościach inauguracyjnych uczniowie trafią pod opiekę swoich wychowawców, przejdą do swoich sal lekcyjnych na II piętro gdzie otrzymają plany lekcyjne na nowy rok szkolny.

Życzymy udanej końcówki wakacji! :)Rozpoczęcie roku szkolnego

26.08.2015
Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie się dn. 01.09.2015r. o godz. 9.30. Msza św. dla naszych uczniów będzie miała miejsce w Kościele pw. św. Brata Alberta o godz. 8.00.Język francuski w naszej Szkole

20.08.2015
Informujemy, iż w związku z Koncepcją Pracy oraz Misją Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. W. Humboldta w Skarżysku - Kamiennej uczniowie klasy II już od 1 września 2015r rozpoczynają naukę drugiego języka obcego.
Na podstawie najnowszych danych z badań przeprowadzanych wśród polskich pracodawców wynika, iż wysoce ceniony i poszukiwany na rynku pracy jest język francuski. Wobec powyższego dbając o przyszłość Naszych dzieci oraz ich szerokie możliwości edukacyjne jakie niesie za sobą nauka tego języka już od najmłodszych lat, pragniemy poszerzyć ofertę Szkoły Humboldta właśnie o ten język.Konkurs "Nauczycielskie przesłanie"

25.06.2015
Drodzy Nauczyciele,
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Pedagogiki i Psychologii pod honorowym patronatem JM Rektora prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka, ogłasza Wielki Ogólnopolski Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, dzienniki i inne wypowiedzi osobiste nauczycieli pod hasłem „NAUCZYCIELSKIE PRZESŁANIE”. Jest to już trzecia edycja Konkursu, która ma służyć poznaniu blasków i cieni zawodu nauczyciela oraz problemów nurtujących środowisko nauczycielskie we współczesnych uwarunkowaniach kulturowych i społeczno – politycznych.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie !!!

Szczegóły konkursu znajdą Państwo tutaj.Zakończenie roku szkolnego

23.06.2015
Drodzy Rodzice,
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Humboldta serdecznie zapraszają na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, która odbędzie się 26.06.2015 (piątek) godz. 10.00.Zebranie>z Rodzicami

15.06.2015
Szanowni Rodzice,
Uprzejmie informujemy, iż dn. 19.06.2015 (piątek) o godz. 16.00 odbędzie się ostatnie - końcoworoczne zebranie dla Rodziców uczniów klasy pierwszej. Serdecznie prosimy o przybycie.Dzień Mamy i Taty

15.06.2015
Drodzy Rodzice,
Z okazji Waszego Święta, serdecznie zapraszamy na uroczystość obchodów Dnia Mamy i Dnia Taty, która odbędzie się dn. 17.06.2015 (środa) o godz. 13.30.Warsztaty rozwojowe z Psychologiem z zakresu wychowania

21.05.2015
Szanowni Państwo,

28 maja (czwartek) o godz. 16.00 w sali patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się warsztat z cyklu "Z Dzieckiem w XXI wiek". Organizatorem wydarzenia jest Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wilhelma Humnboldta i Niepubliczne Przedszkole Planeta Dziecka.

Gościem warsztatów będzie autorytet na skalę krajową w dziedzinie psychologii, gość wielu programów radiowych i telewizyjnych, autorka wielu artykułów publikowanych w specjalistycznych miesięcznikach oraz dwóch bestsellerów dotyczących rodzicielstwa bliskości, ceniona psycholog dziecięca Pani Agnieszka Stein.

Miło nam poinformować, iż patronat nad organizowanym przez nas wydarzeniem objął Pan Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy !Warsztaty

06.05.2015
Drodzy Rodzice,
w najbliższy czwartek tj. 07.05.2015 r. o godz. 9.30 dla Uczniów Szkoły Humboldta odbędą się warsztaty z cyklu:
„Rozwijanie inteligencji emocjonalnej na bazie psychologii Daniela Goleman`a.”

Warsztat potrwa ok 45 min. i poprowadzi je Pan Marcin Jóźwiak.

Zainteresowanych tematyką Rodziców zapraszamy na stronę prowadzącego warsztaty.
www.largo-filharmonia.plSzkolny blog pedagogiczny

05.05.2015
Drodzy Rodzice,
Miło nam zaprezentować Państwu naszą nową funkcjonalność na stronie Szkoły Humboldta. Specjalnie na nasze potrzeby i we współpracy z Panią Pedagog Marią Zdziech, stworzyliśmy szkolnego bloga pedagogicznego. Będziecie mogli Państwo znaleźć w nim ciekawe artykuły, innowacyjne spojrzenie na Dzieci, na Dzieci jako Uczniów, a także na samych Pedagogów. Wiele problemów będzie poruszanych, na wiele z nich mamy nadzieję znajdziecie Państwo odpowiedzi i wskazówki jak postępować z dorastającymi Dziećmi.
Serdecznie zapraszamy Państwa do lektury...

pedagog-skarzysko.blogspot.comWielkanoc

04.04.2015
Szanowni Państwo,
z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocy pragniemy złożyć życzenia Wam i waszym Rodzinom, spokoju, miłości wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pełnych ciepła chwil w gronie najbliższych.
Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SzkołyDzień otwarty

16.03.2015
Szanowni Państwo,
pragniemy zaprosić wszystkich Rodziców wraz Dziećmi na Dzień Otwarty Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły im. Wilhelma Humboldta w Skarżysku-Kamiennej.

Planowany termin:
21 marzec (sobota) w godz. 9.00-14.00
ul. Rejowska 99 (budynek Parku Biznesu)
Spotkanie informacyjne szkoły

05.02.2015
Szanowni Państwo,
pragniemy zaprosić na organizowane przez Szkołę Humboldta spotkanie informacyjne dla wszystkich Rodziców Dzieci odbywających roczne przygotowanie przedszkolne w roku 2014/2015. Z myślą o Dzieciach, wychodzimy naprzeciw Państwa oczekiwaniom, zdając sobie sprawę, jak ważna decyzja stoi przed każdym Rodzicem. Na spotkaniu uzyskają Państwo informacje dotyczące organizacji i założeń naszej szkoły, czym wyróżnia się Ona na tle pozostałych świętokrzyskich szkół oraz dlaczego warto powierzyć edukację Waszego Dziecka właśnie Szkole Humboldta.

Planowany termin:
18 marzec (środa), godz.16.30
ul. Rejowska 99 (sala konferencyjna Parku Biznesu)

Zapraszamy serdecznie
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Koniec ferii

27.02.2015
Niestety ferie zimowe dobiegły już końca. Mamy nadzieję, że wszyscy zarówno Uczniowie, jak i Nauczyciele w ciągu tych dwóch tygodni naładowali swoje akumulatory i ze zdwojoną mocą wrócą do swoich codziennych obowiązków.

Od poniedziałku czekamy na Was z otwartymi ramionami :)
Dyrekcja i NauczycieleFerie w Szkole Humboldta

27.02.2015
Tegoroczne ferie były bardzo bogato zorganizowane. Uczniowie, którzy jeszcze nie jeździli na nartach, mieli możliwość nauki pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dla tych, którzy już jeżdżą, była to świetna okazja do poszusowania na trasie. Pogoda dopisała, warunki narciarskie kapitalne. Naprzemiennie Uczniowie jeździli także do groty solnej, która znana jest ze swoich leczniczych właściwości. Mamy nadzieję, iż po tak aktywnym wypoczynku, Uczniowie wrócą do szkoły pełni sił i energii na kolejne półrocze. Zapraszamy na krótką fotorelację z ferii Humboldtciaków.Nowa funkcjonalność na stronie - Wirtualny spacer

20.02.2015
Szanowni Państwo,
zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Odnośnik znajdziecie Państwo w prawym górnym rogu naszej strony.
Wyniki zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego LEON

18.02.2015
Szanowni Rodzice,
przedstawiamy wyniki zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego LEON.
czytaj więcej


Zajęcia dodatkowe - język angielski

21.01.2015
Szanowni Rodzice,
Informujemy, iż mamy jeszcze wolne miejsca na zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w klasach 1-3.
Prowadzimy także nabór dla Dzieci z klas 4-6. Maksymalna liczba osób w grupie 6-8. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Czas trwania 1 h. Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych, po godz. 15.30.

Chętnych zapraszamy do zapisów w sekretariacie lub drogą mailową dyrektor@szkolahumboldta.edu.pl.
Dyrekcja i Grono pedagogiczneDzień Babci i Dzień Dziadka

21.01.2015
Kochani Dziadkowie ! Serdecznie zapraszamy na Dzień Babci i Dzień Dziadka, które odbędą się w najbliższy wtorek tj. 27.01 o godz. 10.30 w siedzibie Szkoły Humboldta, II piętro, Rejowska 99. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy coś wyjątkowego!Uczniowie Szkoły Humboldta nagrodzeni i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon"

20.01.2015
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon" ma na celu sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów oraz zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki.
czytaj więcej.Spotkanie jasełkowe

11.12.2014
Szanowni Rodzice aby wprowadzić Państwa w świąteczny nastrój w dniu 19.12.2014 (piątek) o godz. 15:30 zapraszamy na spotkanie jasełkowe. Dzieci z klasy I przygotują wyjątkową, artystyczną niespodziankę dla swoich bliskich. Po występie zapraszamy na wspólne kolędowanie. Dla umilenia nam tego popołudnia zachęcamy Rodziców do przyniesienia ciast, własnych wypieków, owoców czy słodyczy.Udogodnienia związane z zajęciami na Kombinacie Formy

04.12.2014
Szanowni Rodzice w trosce o dobro i zdrowie naszych Uczniów uruchomiliśmy bezpośrednie przejście ze Szkoły do Kombinatu Formy na salę gimnastyczną, na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego.
W związku z tym uczniowie będą przechodzić na salę bez odzieży wierzchniej i tą samą drogą wracać z nauczycielem.Zdjęcia

02.12.2014
Szanowni Rodzice, w piątek tj. 05.12.2014r. (piątek) naszą Szkołę odwiedzi fotograf. Zdjęcia będą wykonywane w godz.9-11.Szlachetna paczka

02.12.2014
Szanowni Rodzice mając na uwadze fakt, iż nie zawsze mają Państwo czas przeczytać ogłoszenia wiszące na tablicy ogłoszeń w holu Szkoły, na Państwa prośbę zamieszczamy szczegółowe informacje o Rodzinie, której w tym roku nasza Szkoła pomagać będzie w ramach akcji "Szlachetna Paczka" - szczegóły do pobrania tutaj.Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

24.11.2014
W czwartek 20.XI w naszej Szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Nasze Placówki - zarówno Szkolna jak i Przedszkolna (Niepubliczne Przedszkole PLANETA DZIECKA) zaprosiły na tę okoliczność Panią Marię Zdziech, która w województwie świętokrzyskim pełni funkcję Rzecznika Praw Dziecka.Składka na Mikołaja

21.11.2014
Szanowni Rodzice w związku ze zbliżającymi się Mikołajkami i ustaleniami na zebraniu klasowym proponuję składkę na drobny upominek dla Państwa dzieci w wysokości 25zł.Przerwa w pracy sekretariatu - 10 listopad

04.11.2014
Uwaga! W poniedziałek 10.11. sekretariat i gabinet Dyrektora Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. W. Humboldta będą nieczynne.
Prosimy o kontakt w środę 12.11. lub o kontakt za pośrednictwem
e-maila: dyrektor@szkolahumboldta.edu.plSpotkanie z psem przewodnikiem

04.11.2014
Szanowni Rodzice z przyjemnością informujemy, że w dniu jutrzejszym naszą szkołę odwiedzi niezwykły gość - a mianowicie pies przewodnik.Dzień Edukacji Narodowej

13.10.2014
Z związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej dzień 14.10.2014 (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć szkolnych i nie odbywają się w nim zajęcia edukacyjne.Wycieczka do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach

24.09.2014
W dniu dzisiejszym tj. 24 września 2014 o godz. 9:30 Państwa dzieci wyjechały na wycieczkę do Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach w ramach DNI OTWARTYCH KOSZAR.Uroczystość Ślubowania Klasy I

23.09.2014
W imieniu Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. W. Humboldta w Skarżysku-Kamiennej pragniemy Państwa zaprosić na uroczystość Ślubowania Klasy I, która odbędzie się w dniu 3 października 2014r. w sali szkolnej o godz. 16:00.Ognisko integracyjne

23.09.2014
Drodzy Rodzice i Uczniowie zapraszamy Was serdecznie na ognisko integracyjne.
Formularz kontaktowy

Kontakt


Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma Humboldta

ul. Rejowska 99, Skarżysko-Kamienna
Mob.: 509 123 506, 501 806 012
E-mail: dyrektor@szkolahumboldta.edu.pl
biuro@szkolahumboldta.edu.pl

ul. Rejowska 99
26-110 Skarżysko-Kam.
tel. 509 123 506, 501 806 012
dyrektor@szkolahumboldta.edu.pl
biuro@szkolahumboldta.edu.pl

Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma Humboldta
w Skarżysku-Kamiennej