Dwujęzyczna Niepubliczna
Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma HumboldtaKonkursy
Wynalazek

Rosną nam mali wynalazcy. Klasa I pod opieką wychowawcy świetlicy, pani Magdy, postanowiła zabawić się w Pomysłowego Dobromira. Na konkurs wynalazków (organizowany przez Ambasadora Szkolnej Wynalazczości, Urząd Patentowy i Polską Akademię Dzieci) zdecydowali się wykonać autorską grę planszową. Najpierw powstał projekt (najlepszy wybrany przez głosowanie), a później intensywny proces tworzenia. Najbardziej burzliwy był proces wymyślania nazwy gry – metodą burzy mózgów zebraliśmy kilka propozycji i wybraliśmy jeden, najlepszy pomysł (ostatecznie wybór padł na „Wybuchową przygodę w wulkanie”). W konkursie bierze udział (a tym samym wykonawcami jest) pięcioro dziewczynek. Wszystko, łącznie z planszą, pionkami i kostką jest wykonane własnoręcznie.
Udało im się stworzyć coś naprawdę fantastycznego! Poza samym etapem tworzenia, równie emocjonująca była pierwsza gra z użyciem wykonanego wynalazku. Niby banalnie prosta, jednak zwycięzca wcale nie był z góry przesądzony. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych działań twórczych. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu! Brawo dziewczynki! Jest o co walczyć!III Ogólnopolski Konkurs Baśniowy

W tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Centrum Edukacji „LECTURA”, po raz pierwszy wzięli udział nasi uczniowie, a dokładniej dwie uczennice. Dziewczynki miały za zadanie wykonać ilustrację do wybranej z podanej literatury baśni Charlesa Perraulta. Spośród znanych Czerwonych Kapturków czy Śpiących Królewien, zdecydowaliśmy się na baśń pt.: „Wróżki”. Dziewczynki po zapoznaniu się z treścią baśni, intensywnie i z wielkim zaangażowaniem rozpoczęły proces twórczy. Każda z dziewczynek wykonała według swojej wizji piękną ilustrację, w którą włożyły wiele pracy, robiąc ją najstaranniej jak potrafi. Efekty oceńcie sami, ale według nas obie prace śmiało można uznać za małe dzieła sztuki. Spisały się na medal. Teraz pozostaje tylko czekać na wyniki konkursu, a do wygrania są naprawdę atrakcyjne nagrody rzeczowe.Drzewa naszych lasów

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Wilhelma Humboldta jako jedyna szkoła podstawowa w Skarżysku-Kamiennej wzięła udział w konkursie rysunkowym pod honorowym patronatem Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego.

Dni Przyjaciół Lasu to ogólnopolska akcja mająca na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają.

Skierowany jest do uczniów klas I-III Szkół Podstawowych. Konkurs przebiega w dwóch etapach - szkolnym i ogólnopolskim.Wyniki zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego LEON

18.02.2015
Szanowni Państwo,
przedstawiamy wyniki zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego LEON. W tej edycji konkursu Uczniowie pod wodzą P. Agnieszki Cholewy mierzyli się z czterema blokami konkursowymi:
  • konkurs matematyczny (792 Dzieci z klasy I),
  • konkurs sprawności zintegrowanych (873 Dzieci z klasy I),
  • konkurs z języka angielskiego (985 Dzieci z klasy I),
  • konkurs z ortografii (615 Dzieci z klasy I).
Wyniki przekazujemy z ogromną dumą i radością. Składamy podziękowania dla Pani Nauczycielki i gratulacje dla Uczniów. Pamiętajcie, największą nagrodą i uznaniem dla Nauczyciela, Pedagoga, czy Dyrekcji są Wasze sukcesy drodzy Uczniowie. Tak trzymać !!!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Wyniki zimowej edycji ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego LEON.Uczniowie Szkoły Humboldta nagrodzeni i wyróżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Leon"

20.01.2015
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy "Leon" ma na celu sprawdzenie posiadanych umiejętności językowych oraz przedmiotowych uczniów oraz zachęcenie uczniów szkół podstawowych do nauki. Przyjazna forma testów pozostawia pozytywne wrażenie i zachęca do aktywnego udziału w innych konkursach przedmiotowych. Czas trwania konkursu wynosi 45 minut, co jest ułatwieniem organizacyjnym, gdyż można go przeprowadzić w czasie lekcji.
"Leon" skierowany jest do uczniów Szkół Podstawowych z całej Polski. Zadania konkursowe przygotowywane są przez doświadczonych nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą. Testy są układane na podstawie norm programowych. Zróżnicowany poziom zadań pozwoli każdemu uczniowi sprawdzić swoje umiejętności, a nauczycielowi dostarczy obiektywnej oceny pracy ucznia.

W jesiennej edycji konkursu udział wzięło 1340 dzieci z klas I z całej Polski.
Jesteśmy ogromnie dumni, iż nasi uczniowie znaleźli się w czołówce!! Serdecznie gratulujemy!!
Formularz kontaktowy

Kontakt


Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma Humboldta

ul. Rejowska 99, Skarżysko-Kamienna
Mob.: 509 123 506, 501 806 012
E-mail: dyrektor@szkolahumboldta.edu.pl
biuro@szkolahumboldta.edu.pl

ul. Rejowska 99
26-110 Skarżysko-Kam.
tel. 509 123 506, 501 806 012
dyrektor@szkolahumboldta.edu.pl
biuro@szkolahumboldta.edu.pl

Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
im. Wilhelma Humboldta
w Skarżysku-Kamiennej