mgr Eliza Jesionek
Dyrektor ds. Pedagogicznych

Szanowni Rodzice !

Kiedy zostałam mamą w pełni uświadomiłam sobie, jak ważne jest wychowanie Dziecka. Jak ważne jest, by wyrosło na mądrego tzn. otwartego na świat, tolerancyjnego i bez kompleksów Człowieka. Mądrego, tzn. ciekawego świata, pełnego entuzjazmu w poznawaniu jego kształtów, barw i smaków.
Jestem przekonana, że otwierając drzwi szkoły Humboldta w taki właśnie kolorowy świat wkroczą Państwa Dzieci. Dołożymy wszelkich starań, aby nie był to świat matematycznych zawiłości i ortograficznych potyczek. Aby Dzieci nie z przymusem, ale z uśmiechem na twarzy przekraczały próg naszej szkoły, a języka angielskiego uczyły się w naturalny, niewymuszony sposób.
W naszej szkole staramy się uczyć jak najlepiej. Stosujemy różne metody i formy nauczania, tak jak różne są Dzieci. Wiemy bowiem, że nie tylko rozwój talentów jest ważny, ale także strefa inteligencji emocjonalnej oraz budowanie własnej wartości u Uczniów.
Dlatego też, zapraszam do szkoły przyjaznej każdemu Dziecku, w której pracuje twórczy zespół nauczycielski, i w której nauka jest przyjemnością !

P.S.
Drogi Uczniu !

Pamiętaj: POZNAJESZ JĘZYKI -
- ODKRYWASZ ŚWIAT !

• magister filologii angielskiej
  • absolwentka Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie
  • nauczyciel dyplomowany z kilkunastoletnim stażem pracy (uczący zarówno Dzieci, jak i Młodzież szkół średnich)
  • były lektor języka angielskiego WSU w Kielcach

mgr Maria Zdziech
pedagog szkolny

Nazywam się Maria Zdziech i jestem magistrem Pedagogiki ogólnej. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku „Pedagogika ogólna” oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach- „Pomoc psychologiczno- pedagogiczna i interwencja kryzysowa”.

Od 2009 roku pracuję w zawodzie pedagoga i nauczyciela psychologii. W swojej pracy pedagogicznej realizuje szereg zadań wynikających ze specyfiki mojego zawodu: ogólno-wychowawczych, profilaktycznych, korekcyjno-wyrównawczych. Udzielam pomocy Rodzicom w zakresie problemów wychowawczych i edukacyjnych. Koordynuję indywidualną pomoc psychologiczno-pedagogiczną Uczniów.

Pomagam Uczniom nawiązywać prawidłowe relacje interpersonalne w kontaktach z rówieśnikami oraz dbam o prawidłowe ukształtowanie osobowości każdego Dziecka. Poprzez rozmowę i zabawę uczę Dzieci komunikacji społecznej.

W swojej pracy zawodowej inspiruję się podejściem pedagogicznym Janusza Korczaka do wartości i wychowania Dzieci. Ponieważ lubię rozmawiać z ludźmi- praca pedagoga i nauczyciela jest moją pasją.

Moje motto w pracy brzmi: „Kto kocha swoją pracę, ten nigdy nie pracuje”. W życiu prywatnym poświęcam się społecznemu rzecznictwu praw Dziecka (Rzecznik Praw Dziecka TPD) oraz krwiodawstwu.

Zapraszamy Państwa do lektury bloga Pani Marii Zdziech, Pedagog, która podjęła współpracę z naszą szkołą.
pedagog-skarzysko.blogspot.com